(ΙΘΑΚΗ) – ΦΙΣΚΑΡΔΟ
Μη διστάσετε να μας τηλεφωνήσετε. Είμαστε μια ομάδα ειδικών και είμαστε στην ευχάριστη θέση να μιλήσουμε μαζί σας.
(+30) 210 8986172
sales@bravotravel.gr
(ΙΘΑΚΗ) – ΦΙΣΚΑΡΔΟ
ΤΙΜΗ ΚΑΤ’ ΑΤΟΜΟ : 310 Β/Β
ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ: 1) Το εισιτήριο του πούλμαν, 2) το ξενοδοχείο ‘’ IONIAN PLAZA ‘’ 4**** στην πλατεία του ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ σε δίκλινα δωμάτια, με την αυθεντική Κεφαλονίτικη φιλοξενία, 3) τα 3 πρωινά σε μπουφέ, 4) τα εισιτήρια του πλοίου Α/R, 5) Αρχηγό – Συνοδό, 6) Το τέλος ανθεκτικότητας στην κλιματική κρίση (άρθρο30 – v.5073/2023) για το ξενοδοχείο, 7) Ασφαλιστική Κάλυψη Αστικής Ευθύνης Ταξιδιωτικών Πρακτόρων(Tour Operator), 8) Φ.Π.Α.
7:30π.μ. αναχώρηση από ΠΕΙΡΑΙΑ και 7:45π.μ. από ΟΜΟΝΟΙΑ. Στάση καθ’ οδόν. Κατόπιν για ΠΑΤΡΑ επιβίβαση στο καράβι για ΣΑΜΗ(γεύμα εν πλω προαιρετικό) άφιξη και συνεχίζουμε για το ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ, τακτοποίηση στο ξενοδοχείο ‘’ IONIAN PLAZA ‘’ 4**** στην πλατεία του . Ελεύθεροι για μια πρώτη γνωριμία της πόλης. Διανυκτέρευση.
Μετά το πρωινό αναχωρούμε για την Μονή του ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ, όπου φυλάσσεται το πόδι του Αγίου, επίσκεψη. Κατόπιν θα επισκεφτούμε το Μοναστήρι του ΑΓ. ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ που είναι ο πολιούχος του νησιού και φυλάσσεται το σκήνωμα του. Εν συνεχεία για το ΣΠΗΛΑΙΟ της ΔΡΟΓΚΑΡΑΤΗΣ με τους σπάνιους σταλακτίτες-σταλαγμίτες και την υπέροχη ακουστική του, στάση. Κατόπιν για το εντυπωσιακό Λιμναίο Σπήλαιο της ΜΕΛΙΣΣΑΝΗΣ, επίσκεψη. Συνεχίζουμε για την παραλία της ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ παραμονή για μπάνιο και φτάνουμε στο παραλιακό χωριό ΑΓ.ΕΥΦΗΜΙΑ για φαγητό. Συνεχίζοντας την διαδρομή μας θα φτάσουμε στο κοσμοπολίτικο ΦΙΣΚΑΡΔΟ, ένα πανέμορφο παραδοσιακό χωριό με το γραφικό λιμανάκι, στάση. (Κατά τη διάρκεια της διαδρομής μας προς το ΦΙΣΚΑΡΔΟ θα περάσουμε πάνω από την γνωστή παραλία ΜΥΡΤΟΣ και την γραφική ΑΣΣΟ). Επιστροφή το απόγευμα στο ξενοδοχείο μας. Ελεύθεροι για βόλτα και φαγητό στην πλατεία του ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ. Διανυκτέρευση.
Μετά το πρωινό αναχώρηση για ΣΑΜΗ, παραμονή, μπάνιο, γεύμα. (Προαιρετικά) όσοι θέλουν μπορούν να κάνουν μια ημερήσια κρουαζιέρα στην γειτονική ΙΘΑΚΗ, την πατρίδα του Οδυσσέα(Με αναχώρηση στις 9.00π.μ. και επιστροφή στις 16.00μ.μ.)Το απόγευμα θα επιστέψουμε στην πόλη του ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ. Ελεύθεροι για βόλτα και φαγητό. Διανυκτέρευση.
Μετά το πρωινό αναχωρούμε για ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ όπου θα επισκεφτούμε την εκκλησία της ΠΑΝΑΓΙΑΣ με τα φιδάκια. Συνεχίζουμε για την όμορφη παραλία της ΣΚΑΛΑΣ στάση για καφέ. Κατόπιν για ΠΟΡΟ παραμονή, γεύμα και επιβίβαση στο καράβι για ΚΥΛΛΗΝΗ – ΠΑΤΡΑ – ΟΜΟΝΟΙΑ – ΠΕΙΡΑΙΑ με τις ανάλογες στάσεις καθ’ οδόν.